Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repository.hneu.edu.ua/handle/123456789/24675
Назва: Реалізація державного фінансового моніторингу на основі ризик-орієнтованих ознак у діяльності фінансових установ
Автори: Андрійченко Ж. О.
Теми: фінансовий моніторинг
ризик-орієнтований підхід
критерії ризику
ризик-профіль
система протидії легалізації злочинних доходів
Україна
Дата публікації: 2020
Бібліографічний опис: Андрійченко Ж. О. Реалізація державного фінансового моніторингу на основі ризик-орієнтованих ознак у діяльності фінансових установ / Ж. О. Андрійченко. // Управління розвитком. – 2020. – № 18 (3). – С. 55–64.
Короткий огляд (реферат): У статті розглянуто системи ризиків різних видів фінансових установ та акцентовано увагу на відсутності серед них ризику легалізації, який розглядається окремо, в межах спеціальної системи відносин у сфері протидії легалізації доходів, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення. Проаналізовано еволюцію критеріїв оцінки ризику фінансової установи бути залученою до легалізації доходів, узагальнено ризик-орієнтовані ознаки діяльності фінансових установ, які використовуються для оцінки їх ризик-профілю, встановлено, що одним з регуляторів на ринку фінансових послуг – НКЦПФР використовуються застарілі, формальні і неефективні критерії оцінки ризиків фінансової установи бути залученою до легалізації доходів. Натомість другим регулятором – НБУ вже проведено процес адаптації державного фінансового моніторингу до вимог FATF та AMLD4 і розроблено ризик-орієнтовані ознаки діяльності фінансових установ, які використовуються для оцінки їх ризик-профілю. Посилення контролю суб’єктами державного фінансового моніторингу за ризик-профілем фінансової установи і в цілому її системою фінансового моніторингу сприятиме підвищенню ефективності державного фінансового моніторингу. Запропоновано уніфікувати ризик-орієнтовні ознаки і запровадити ідентичні механізми фінансового моніторингу для всіх учасників ринків фінансових послуг, з урахуванням специфіки їх діяльності, а також включити ризик легалізації до системи ризиків фінансової установи для сприяння підвищенню ефективності системи фінансового моніторингу.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://repository.hneu.edu.ua/handle/123456789/24675
Розташовується у зібраннях:Статті (МБ)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
ДФМ_Andriichenko_2020_03_.pdf468,08 kBAdobe PDFПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.