Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repository.hneu.edu.ua/handle/123456789/28189
Назва: Родина та садиба Святополк-Мирських у Люботині: їх значення для розвитку міста
Автори: Свинаренко Н. О.
Теми: архітектурна споруда садово-паркового мистецтва
Люботин
палац Святополк-Мирських
попечительська діяльність
економічна діяльність
Дата публікації: 2022
Бібліографічний опис: Свинаренко Н. О. Родина та садиба Святополк-Мирських у Люботині: їх значення для розвитку міста / Н. О. Свинаоенко // Zaporizhzhia Historical Review. – Запоріжжя : ЗНУ, 2022. – Вип. 6 (58). – С. 329-335.
Короткий огляд (реферат): У статті проаналізована благодійна та економічна діяльність князів Дмитра Івановича, Павла Дмитровича Святополк-Мирських, княгинь Катерини Олексіївни та Людмили Миколаївни Святополк-Мирських, дана висока оцінка їх благодійницькій освітньо-культурній роботі у м.Люботин Харківської губернії. Вказано, що наявна література про діяльність родини Святополк-Мирських дуже стисла і носить довідковий характер, а найвагоміші дослідження зі вказаної проблематики належать досліднику місцевої історії з м.Люботин Харківської області В. В. Стрільцю, цінність яких полягає у використанні автором значної кількості архівних джерел. Порушено проблему необхідності відновлення та реставрації палацово-паркового комплексу Святополк-Мирських у Люботині по закінченню російської агресії та після визволення тимчасово окупованих наших територій, враховуючи культурно-історичну цінність будівель та заслуги цієї відомої родини перед містом. Зазначено, що починаючи з 1881 р. і до 1917 р. у Люботині час від часу жили представники родини Святополк-Мирських: деякі представники давнього князівського роду народилися, дехто - знайшов свій останній спокій.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://repository.hneu.edu.ua/handle/123456789/28189
Розташовується у зібраннях:Статті (УМПІГ)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
ZNR мої стор. 329-225.pdf879,1 kBAdobe PDFПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.