Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repository.hneu.edu.ua/handle/123456789/27286
Назва: Підвищення ефективності внутрішнього шліфування шляхом зменшення температури різання
Автори: Новіков Ф. В.
Сергєєв О. С.
Анділахай О. О.
Теми: баланс тепла
абразивний порошок
якість та продуктивність обробки
умовне напруження різання
технологічне середовище
м'який повстяний круг
Дата публікації: 2021
Бібліографічний опис: Новіков Ф. В. Підвищення ефективності внутрішнього шліфування шляхом зменшення температури різання / Ф. В. Новіков, О. С. Сергєєв, О. О. Анділахай // Наука та виробництво: міжвуз. темат. зб. наук. праць. – Маріуполь : ДВНЗ «ПДТУ», 2021. – Вип. 24. ‒ С. 156–165.
Короткий огляд (реферат): Наведено аналітичне рішення щодо визначення температури різання при шліфуванні, отримане з урахуванням балансу тепла, що йде в стружки, що утворюються, і поверхневий шар матеріалу оброблюваної деталі. Показано, що температура різання зі збільшенням глибини шліфування та швидкості деталі безперервно збільшується, асимптотично наближаючись до максимального значення, що визначається відношенням умовного напруження різання до добутку питомої теплоємності та щільності оброблюваного матеріалу. При досягненні температурою максимального значення все тепло надходить в стружки, що утворюються, і з'являється можливість суттєвого збільшення продуктивності обробки. Встановлено, що цю умову можна реалізувати, забезпечуючи зниження енергоємності обробки і, відповідно, максимальної температури різання до значення нижче температури плавлення оброблюваного матеріалу. Для цього ефективно збільшити поверхневу концентрацію зерен на робочій поверхні круга за рахунок застосування шліфувальних кругів з м'якою основою, наприклад, м'якого повстяного (фетрового) круга з наклеєним шаром абразивного порошку 63С 20П. Ефективно також застосування схеми внутрішнього шліфування поверхонь у пневмо- та гідроциліндрах, в якій вісь обертання шліфувального круга з індивідуальним приводом встановлюється перпендикулярно осі обертання отвору, що обробляється.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://repository.hneu.edu.ua/handle/123456789/27286
Розташовується у зібраннях:Статті (ЗСЖіБЖ)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Новіков Ф.В., Сергєєв О. С., Анділахай О.О. .pdf445,09 kBAdobe PDFПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.